מהו אינדיקטור טכני?

אינדיקטורים טכניים הם אותות היסטוריים מבוססי תבניות המיוצרים על ידי מחיר, נפח או אינטרס גלוי של נייר ערך אשר בו משתמשים סוחרים העוקבים אחר ניתוח טכני.

על ידי ניתוח נתונים היסטוריים, אנליסטים טכניים משתמשים באינדיקטורים כדי לחזות תנועות מחירים עתידיות. דוגמאות לאינדיקטורים טכניים נפוצים כוללים מדד חוזק יחסי, מדד תזרים כסף, סטוכסטיקס, MACD ו- Bollinger Bands®.

נקודות מפתח

  • אינדיקטורים טכניים הם חישובים היסטוריים או מתמטיים המבוססים על מחיר, נפח או אינטרס גלוי של נייר ערך או חוזה המשמשים סוחרים העוקבים אחר ניתוח טכני.
  • אנליסטים טכניים או שרטטים מחפשים אינדיקטורים טכניים בנתוני מחירי הנכסים ההיסטוריים על מנת לקבוע נקודות כניסה ויציאה לעסקאות.
  • ישנם מספר אינדיקטורים טכניים אשר נכללים בשתי קטגוריות עיקריות: שכבות-על ומתנדים.

כיצד עובדים אינדיקטורים טכניים

ניתוח טכני הוא תחום מסחר המשמש להערכת השקעות וזיהוי הזדמנויות מסחר על ידי ניתוח מגמות סטטיסטיות שנאספו מפעילות המסחר, כגון תנועת מחירים ונפח. בניגוד לאנליסטים בסיסיים, המנסים להעריך את ערכו הפנימי של נייר ערך על סמך נתונים פיננסיים או כלכליים, האנליסטים הטכניים מתמקדים בדפוסי תנועות מחירים, אותות מסחר וכלי תרשים אנליטיים אחרים להערכת חוזק או חולשה של נייר ערך.

ניתן להשתמש בניתוח טכני בכל נייר ערך עם נתוני מסחר היסטוריים. זה כולל מניות, חוזים עתידיים, סחורות, מטבעות וניירות ערך אחרים. במדריך זה ננתח מניות בדוגמאות שלנו, אך יש לזכור כי ניתן להחיל את המושגים הללו על כל סוג של נייר ערך. למעשה, ניתוח טכני נפוץ הרבה יותר בשוקי הסחורות והמט”ח, בהם הסוחרים מתמקדים בתנועות מחירים לטווח הקצר.

אינדיקטורים טכניים, המכונים גם “טכני”, מתמקדים בנתוני מסחר היסטוריים, כגון מחיר, נפח וריבית גלויה, ולא ביסודות העסק, כמו רווחים, הכנסות או שולי רווח. אינדיקטורים טכניים משמשים בדרך כלל סוחרים פעילים, מכיוון שהם נועדו לנתח תנועות מחירים לטווח הקצר, אך משקיעים ארוכי טווח עשויים גם להשתמש במדדים טכניים לזיהוי נקודות כניסה ויציאה.

סוגי אינדיקטורים

ישנם שני סוגים בסיסיים של אינדיקטורים טכניים:

שכבות-על: אינדיקטורים טכניים המשתמשים ומוצגים בגרף המחיר בתרשים מניות. דוגמאות כוללות ממוצעים נעים SMA ו- Bollinger Bands®.

מתנדים: אינדיקטורים טכניים המתנודדים בין מינימום למקסימום ומוצגים מעל או מתחת לתרשים מחירים. דוגמאות כוללות את המתנד הסטוכסטי, MACD או RSI.

סוחרים משתמשים לעיתים קרובות באינדיקטורים טכניים רבים ושונים בעת ניתוח נייר ערך. עם אלפי אפשרויות שונות, על הסוחרים לבחור את האינדיקטורים המתאימים ביותר עבורם ולהכיר את אופן פעולתם. סוחרים עשויים גם לשלב אינדיקטורים טכניים עם צורות ניתוח סובייקטיביות יותר, כמו בחינת דפוסי תרשים, בכדי להמציא רעיונות מסחר. ניתן לשלב אינדיקטורים טכניים גם במערכות מסחר אוטומטיות בהתחשב באופיים הכמותי.

Total: 34 Courses צפה בהכל

אלגו טריידינג & מסחר חברתי
3 שעות
₪299 ₪199
מערכות מסחר אוטומטיות מאפשרות לסוחרים לקבוע כללים ספציפיים באמצעות אסטרטגיית מסחר אשר לרוב מבוססת על ניתוח טכני. לאחר שהגדרתם חוקים, ניתן לבצע אותם...
למתקדמים
17 הרצאות
3 שעות
הוסף לרשימת המשאלות
₪299 ₪199
יש אנשים שכאשר הם שומעים  “ניהול תיקים”, הם מניחים אוטומטית שצריך להיות בעל תואר במימון ועם רישיון לניהול תיקים, על מנת שיצליחו להבין את המושגים וה...
למתקדמים
19 הרצאות
2 שעות
הוסף לרשימת המשאלות
₪499 ₪299
חוזים עתידיים
3 שעות
חינם
חוזה עתידי הוא הסכם חוקי לרכישה או מכירה של נכס סחורה מסוים, או נייר ערך במחיר קבוע מראש בזמן מוגדר בעתיד. חוזים עתידיים הם סטנדרטיים באיכות ובכמות...
למתחילים
26 הרצאות
3 שעות
הוסף לרשימת המשאלות
חינם
שילוב ייחודי של אינדיקטורים אשר כוללים את אינדיקטור תזרים הכסף המוסדי מראה לכם בבירור האם אתה סוחרים עם הזרם? או, נגד הזרם? בקורס הזה תלמדו לבצע עס...
למתקדמים
30 הרצאות
3 שעות
הוסף לרשימת המשאלות
₪299 ₪199