ניתוח פונדמנטלי לעומת טכני: סקירה כללית

ניתוח פונדמנטלי וטכני הם שתי אסכולות עיקריות בכל הנוגע לניתוח שווקים, אך עדיין בקצוות מנוגדים של הספקטרום. משקיעים וסוחרים משתמשים בשני מקורות המחקר על מנת לחזות את מחירי מניות העתידיים. כמו כל אסטרטגיית השקעה או פילוסופיה, לשניהם יש תומכים ומתנגדים.

נקודות מפתח

  • ניתוח פונדמנטלי מעריך ניירות ערך על ידי ניסיון למדוד את ערכם הפנימי.
  • ניתוח טכני שונה מניתוח פונדמנטלי, בכך שסוחרים מסתכלים על מגמות סטטיסטיות במחיר המניה ובנפח.
  • שתי השיטות משמשות למחקר ולחיזוי מגמות עתידיות במחירי המניות.

ניתוח פונדמנטלי

ניתוח פונדמנטלי מעריך מניות על ידי ניסיון למדוד את ערכן הפנימי. אנליסטים פונדמנטלים חוקרים כל דבר, החל בכלכלה הכללית ובתנאי התעשייה וכלה בחוסן הפיננסי ובניהולן של חברות בודדות. הרווחים, ההוצאות, הנכסים וההתחייבויות עומדים לבדיקה של אנליסטים פונדמנטלים.

ניתוח טכני

ניתוח טכני שונה מניתוח פונדמנטלי, בכך שסוחרים מנסים לזהות הזדמנויות על ידי התבוננות במגמות סטטיסטיות, כגון תנועות במחיר המניה ובנפח מסחר. הנחת היסוד היא שכל הנתונים הפונדמנטלי כבר ידועים ובאים לידי ביטוי במחיר, ולכן אין צורך לשים לב אליהם מקרוב. אנליסטים טכניים אינם מנסים למדוד את ערכו הפנימי של נייר ערך. במקום זאת, הם משתמשים בתרשימי מניות כדי לזהות דפוסים ומגמות המציעים מה תעשה מניה בעתיד.

ממוצעים נעים פשוטים

ממוצעים נעים פשוטים הם אינדיקטורים המסייעים להעריך את מגמת המניה על ידי ממוצע המחיר היומי לאורך פרק זמן קבוע. אותות קנייה ומכירה נוצרים כאשר ממוצע נע קצר יותר חוצה משך זמן ארוך יותר.

תמיכה והתנגדות מנצלים את היסטוריית המחירים. תמיכה מוגדרת כאזורים בהם קונים נכנסו בעבר, ואילו התנגדות הם אזורים בהם המוכרים מנעו את התקדמות המחירים. סוחרים מחפשים לקנות בתמיכה ולמכור בהתנגדות.

קווי מגמה דומים לתמיכה והתנגדות, מכיוון שהם מספקים נקודות כניסה ויציאה מוגדרות. עם זאת, הם נבדלים בכך שהם מהווים תחזיות על סמך אופן המסחר במניה בעבר. לעתים קרובות הם משמשים למניות שעוברות לשיאים חדשים או לשפל חדש שאין היסטוריית מחירים.

ישנם מספר אינדיקטורים מבוססי מומנטום, כגון Bollinger Bands®, Chaikin Money Flow, סטוכסטיקה והתכנסות / סטייה ממוצעת נעה (MACD). לכל אחת מהן נוסחאות ייחודיות ומספקות אותות קנייה ומכירה על סמך קריטריונים משתנים. אינדיקטורים של מומנטום נוטים לשמש בשווקים עם טווח או מחסור מגמה.

Total: 34 Courses צפה בהכל

אלגו טריידינג & מסחר חברתי
3 שעות
₪299 ₪199
מערכות מסחר אוטומטיות מאפשרות לסוחרים לקבוע כללים ספציפיים באמצעות אסטרטגיית מסחר אשר לרוב מבוססת על ניתוח טכני. לאחר שהגדרתם חוקים, ניתן לבצע אותם...
למתקדמים
17 הרצאות
3 שעות
הוסף לרשימת המשאלות
₪299 ₪199
יש אנשים שכאשר הם שומעים  “ניהול תיקים”, הם מניחים אוטומטית שצריך להיות בעל תואר במימון ועם רישיון לניהול תיקים, על מנת שיצליחו להבין את המושגים וה...
למתקדמים
19 הרצאות
2 שעות
הוסף לרשימת המשאלות
₪499 ₪299
חוזים עתידיים
3 שעות
חינם
חוזה עתידי הוא הסכם חוקי לרכישה או מכירה של נכס סחורה מסוים, או נייר ערך במחיר קבוע מראש בזמן מוגדר בעתיד. חוזים עתידיים הם סטנדרטיים באיכות ובכמות...
למתחילים
26 הרצאות
3 שעות
הוסף לרשימת המשאלות
חינם
שילוב ייחודי של אינדיקטורים אשר כוללים את אינדיקטור תזרים הכסף המוסדי מראה לכם בבירור האם אתה סוחרים עם הזרם? או, נגד הזרם? בקורס הזה תלמדו לבצע עס...
למתקדמים
30 הרצאות
3 שעות
הוסף לרשימת המשאלות
₪299 ₪199