חוזים עתידיים – הכסף המוסדי (C.O.T)

תיאור הקורס

הדו”ח Commitment of Traders הוא פרסום שבועי המציג את האחזקות המצטברות של הגופים השונים בשוק החוזים העתידיים בארה”ב ובסחורות כמו נפט, גז, תירס, זהב ועוד הרבה סוגים שונים של סחורות. דו”ח ה- COT מפורסם בכל יום שישי על ידי נציבות המסחר בחוזים עתידיים (CFTC) והוא משקף את תמונת המצב של ההתחייבות של קבוצות המסחר נכון ליום שלישי באותו השבוע. הדו”ח מספק למשקיעים מידע עדכני על פעולות בשוק החוזים העתידיים ומגביר את השקיפות של הבורסות.

דרישות הקורס

אין דרישות מקדימות.

תוצאות למידה

 • המגדרים מחזיקים את הסחורה באופן פיזי, והם רוצים להגן על הפוזיציה שלהם באמצעות קניה ומכירה של חוזים עתידיים של הסחורה אותה הם מחזיקים.
 • הספקולנטים אינם מחזיקים את הסחורה בפועל, והם מעוניינים רק בספקולציה של רווח מעליה או ירידה של הנכס.
 • באמצעות הנוסחה אשר נגזרת מהדוח Commitment of Traders אנו יכולים ליצור אינדיקטור ולהסיק מסקנה לגבי כיוון צפוי של הסחורה.
 • דו”ח מחויבות הסוחרים הוא פרסום שבועי המציג את אחזקותיהם של משתתפים שונים בשוק החוזים העתידיים בארה”ב.
 • השחקנים החשובים הם המגדרים והספקולנטים, ואנו צריכים לדעת איזה צד יותר דומיננטי בשוק הספציפי.
 • סוחרים יכולים להשתמש בדוח כדי לבנות אינדיקטור אשר יכול לעזור להם לקבוע אם עליהם לקחת את עמדת הספקולנטים או המגדרים.

מבוא למסחר בחוזים לפי C.O.T (הכסף המוסדי)

1
מהו חוזה עתידי
4 דקות
2
גילויים משפטיים
1 דקות
3
חוזה עתידי בשוק ההון
9 דקות
4
מי השחקנים בתחום החוזים עתידיים
3 דקות
5
הספקולנטים
6 דקות
6
מבוא למתכות יקרות
2 דקות
7
אסטרטגיות C.O.T
7 דקות
זה לא משנה אם אתה סוחר מתחיל או סוחר כבר הרבה שנים, תמיד יש מה ללמוד. גם אם אתה סוחר כבר הרבה שנים, כנראה שאתה סוחר רק בתחום אחד, לדוגמה, מניות או חוזים. אבל בשוק ההון יש עוד הרבה תחומים כמו אופציות, מטח, איגרות חוב. וגם אם אתה רוצה להמשיך לסחור במניות, זה בסדר, אתה יכול לשכלל את היכולת שלך ולעבור למסחר אלגוריתמי.
אנחנו מלמדים את הסטודנטים שלנו לסחור באמצעות מערכות אשר ניתנות להורדה בחינם ואשר ניתן ללמוד ולבצע בהם סימולציות מסחר לצורך אימון. אולם, אם אתם ממשיכים למסחר בכסף אמיתי יהיו לכם עלויות נוספות אשר תשלמו לקבלת מידע בזמן אמת. ברוב המקרים, אם תפתחו חשבון מסחר, תהיה לכם עלות מינימלית לקבלת נתונים.
כן, אם אתם רוכשים מנוי לכל החיים תהיה לכם אפשרות לראות את כל הקורסים שלנו ואת כל הקורסים שנפיץ בעתיד. בנוסף, תהיה לכם גם גישה לאינדיקטורים ייחודיים שאנחנו מפתחים ואסטרטגיות למסחר אוטומטי.
אנחנו מלמדים לסחור בכסף אמיתי ברוב הקורסים. בקורסים של ניהול פוזיציות והלכה למעשה יש דוגמאות ממסחר בכסף אמיתי. אולם בדוגמאות שאנו מסבירים בצורה טכנית כיצד לבצע כניסה ומיד לאחר מכן יציאה מפוזיציות לשם הדגמה אנו מבצעים זאת בחשבון מדומה.
הרבה, הרבה מאוד. אנחנו לא סתם עוד מרצה לשוק ההון שמעולם לא עבד בגוף פיננסי. אנחנו עבדנו בגופים פיננסים הרבה מאוד שנים ומכירים את אופן קבלת ההחלטות של הגופים המוסדיים אשר הם המנוע של שוק ההון. אנחנו גם מכירים את הצד השני של המסחר שהוא הבק-אופיס ולא רק את ה Front Office. יש לנו ידע באפיון תהליכים מורכבים, בניית מערכות מסחר, ניהול בסיסי נתונים פיננסי וידע רב במערכות מסחר מתקדמות כגון בלומברג ורוייטרס. האם יש קורסים חינם?
כן, יש הרבה קורסים בחינם יש הרבה קורסים מקוצרים, ויש הרבה חלקים מקורסים גדולים אשר ניתנים בחינם מומלץ להיות מנוי אתם יכולים לרכוש כל קורס בנפרד, אולם, מומלץ לרכוש מנוי אשר נותן לכם גישה לכל הקורסים שלנו ללא הגבלה.
אנחנו מלמדים אותכם לסחור בחשבון מדומה, לצורך אימון וצבירת ניסיון. לאחר מכן אתם תתחילו לסחור בכסף אמיתי. יהיו רבים שיגידו לכם שזה לא אותו דבר. והם צודקים, כסף אמיתי מערב רגשות. אבל אין דרך אחרת ללמוד. אולם, אם תתחילו בקטן אתם תהיו סוחרים גדולים בעתיד. לכן אין לכם ממה לחשוש.

הסבר כללי על הקורס, מערכות ושימוש בנתונים

— 28 דצמבר 2020

 1. קורס זה הוא חלק ראשון מתוך מספר חלקים צריך לראות את כל חלקי הקורסים על מנת להבין טוב את תחום במסחר במרווחים
 2. רכישת חבילת קורסים הדרך המשתלמת ביותר ללמוד במרכז ללימודי שוק ההון לרכוש חבילה של קורסים, או לרכוש את כל הקורסים במחיר מוזל לכל החיים
 3. בקורס זה אנו מלמדים לבצע אסטרטגיית מרווחים במערכת מסחר של אינטראקטיב ברוקרס ניתן להוריד את המערכת בחינם ולתרגל את ביצוע האסטרטגיות בכסף מדומה
 4. המרכז ללימודי שוק ההון הוא ספק משנה של מערכת נינג'ה טריידר ניתן לרכוש בהמשך את המערכת במחיר מופחת
 5. למרכז ללימודי שוק ההון יש שיתוף פעולה עם SeasonAlgo ניתן לקבל את המנוי למערכת במחיר מוזל
 6. בקורס זה מתבצעות דוגמאות גם בכסף אמיתי וגם בכסף מדומה לצורך הדגמה אין לראות בפעולות אלו המלצה לרכישה של מרווחים, מסחר בשוק ההון הוא מסוכן ולכן צריך לראות את דף סיכוני מסחר לפני שסוחרים בכסף אמיתי
 7. בקורס זה אנו מדגימים ונותנים דוגמאות ממערכת Bloomberg המערכת אינה זמינה לסוחרים אולם אין לכם צורך במערכת זאת וההסברים נועדו להמחיש טוב יותר את החומר הנלמד

היה הראשון להוסיף ביקורת.

Please, login to leave a review