מסחר בחוזים עתידיים – חלק 1

הבנת מדדי מניות נבחרים

חוזה עתידי הוא הסכם חוקי לרכישה או מכירה של נכס סחורה מסוים, או נייר ערך במחיר קבוע מראש בזמן מוגדר בעתיד. חוזים עתידיים הם סטנדרטיים באיכות ובכמות כדי להקל על המסחר בבורסה העתידית. הרוכש של חוזה עתידי לוקח על עצמו את החובה לקנות ולקבל את נכס הבסיס עם סיום חוזה העתיד. מוכר החוזה העתידי לוקח על עצמו את החובה לספק ולמסור את נכס הבסיס במועד התפוגה.

נקודות מפתח

  • חוזים עתידיים הם נגזרים פיננסיים המחייבים את הקונה לרכוש נכס בסיס כלשהו (או המוכר למכור נכס זה) במחיר ותאריך עתידי קבועים מראש.
  • חוזה עתידי מאפשר למשקיע לשער בכיוון של נייר ערך, סחורה או מכשיר פיננסי, לונג או שורט, תוך שימוש במינוף.
  • לעתים קרובות נעשה שימוש בחוזים עתידיים כדי לגדר את תנועת המחירים של נכס הבסיס כדי לסייע במניעת הפסדים משינוי מחיר שלילי.

הבנת חוזים עתידיים

חוזים עתידיים הם חוזים פיננסיים נגזרים המחייבים את הצדדים לבצע מכירה או קניה בנכס מסוים במועד ומחיר עתידי קבועים מראש. כאן על הקונה לרכוש או על המוכר למכור את נכס הבסיס במחיר שנקבע, ללא קשר למחיר השוק הנוכחי במועד התפוגה.

הנכסים הבסיסיים כוללים סחורות פיזיות או מכשירים פיננסיים אחרים. חוזים עתידיים מפרטים את כמות נכס הבסיס והם סטנדרטיים בכדי להקל על המסחר בבורסה העתידית. ניתן להשתמש בחוזים עתידיים לצורך גידור או ספקולציות מסחריות.

אולי תשמע מישהו אומר שהוא קנה חוזים עתידיים על נפט, וזה אומר אותו דבר כמו חוזה עתידי בנפט. כאשר מישהו אומר “חוזה עתידי”, הוא בדרך כלל מתייחס לסוג מסוים של עתיד, כגון נפט, זהב, אג”ח או חוזים עתידיים על מדד S&P 500. חוזים עתידיים הם גם אחת הדרכים הישירות ביותר להשקיע בנפט. המונח “חוזים עתידיים” הוא כללי יותר, ומשמש לעיתים קרובות לכל השוק.

חוזים עתידיים הם סטנדרטיים, בניגוד לחוזים עתידיים. פורוורדים הם סוגים דומים של הסכמים הנועלים מחיר עתידי בהווה, אך פורוורדים נסחרים מחוץ לבורסה (OTC) ויש להם תנאים הניתנים להתאמה אישית אשר מגיעים אליהם בין הצדדים. לעומת זאת, חוזים עתידיים יהיו לכל אחד מהם באותם תנאים ללא קשר למי שהוא הצד הנגדי.

דוגמה לחוזים עתידיים

חוזים עתידיים משמשים שתי קטגוריות של משתתפי שוק: מגדרים וספקולנטים. יצרנים או רוכשים של גידור נכס בסיס או מתחייבים למחיר בו נמכרת או נרכשת הסחורה, בעוד שמנהלי תיקים וסוחרים עשויים להתערב גם על תנועות המחירים של נכס הבסיס תוך שימוש בחוזים עתידיים.

יצרן נפט צריך למכור את הנפט שלו. הם עשויים להשתמש בחוזים עתידיים לעשות זאת. בדרך זו הם יכולים לנעול מחיר בו ימכרו, ולאחר מכן לספק את הנפט לקונה כאשר מגיע תוקפו של החוזה העתידי. בדרך זו הם יודעים מראש את המחיר שהם ישלמו עבור הנפט (מחיר חוזה העתיד) והם יודעים שהם יקבלו את הנפט לאחר סיום החוזה.

ניתן להשיג חוזים עתידיים על סוגים שונים של נכסים. ישנם חוזים עתידיים על מדדי בורסה, סחורות ומטבעות.

מבוא

1
פתיח לחוזים עתידיים
11 דקות
2
מהו חוזה עתידי
7 דקות
3
מערכת TOS
5 דקות
4
אנליזה של חוזה עתידי
6 דקות
5
גילויים משפטיים
1 דקות

מבוא לחוזים

1
מפרט חוזה עתידי
9 דקות
2
הבנת קודי מסחר בחוזים
14 דקות
3
פקיעה וסליקה של חוזים עתידיים
5 דקות
4
תנועה של חוזים עתידיים Tick By Tick
8 דקות
5
מה הן הגבלות מחיר בתנועה של חוזים
7 דקות
6
יחידת חוזה וערך נקוב בחוזים עתידיים
8 דקות
7
מהו עדכון לשווי שוק (Mark-to-Market)
8 דקות
8
מינוף וביטחונות בחוזים עתידיים
12 דקות
9
תוחלת החיים של פיוט’רס
9 דקות
10
גילוי מחיר של חוזה
6 דקות
11
חישובי רווח והפסד של חוזה עתידי
13 דקות
12
מי הם השחקנים בתחום החוזים עתידיים
4 דקות
13
מה זה מגדר (Hedger)?
6 דקות
14
מה זה ספקולנטים?
7 דקות
15
בורסות של חוזים
13 דקות
16
קבוצות של חוזים
6 דקות
17
חוזים עתידיים מול עסקאות פורוורד
6 דקות
18
נפח מסחר בחוזים עתידיים
11 דקות
19
Open Interest בחוזים עתידיים
13 דקות
20
קורלציה של חוזה מול מדד
5 דקות
21
מסחר מתקדם על חוזים
5 דקות
זה לא משנה אם אתה סוחר מתחיל או סוחר כבר הרבה שנים, תמיד יש מה ללמוד. גם אם אתה סוחר כבר הרבה שנים, כנראה שאתה סוחר רק בתחום אחד, לדוגמה, מניות או חוזים. אבל בשוק ההון יש עוד הרבה תחומים כמו אופציות, מטח, איגרות חוב. וגם אם אתה רוצה להמשיך לסחור במניות, זה בסדר, אתה יכול לשכלל את היכולת שלך ולעבור למסחר אלגוריתמי.
אנחנו מלמדים את הסטודנטים שלנו לסחור באמצעות מערכות אשר ניתנות להורדה בחינם ואשר ניתן ללמוד ולבצע בהם סימולציות מסחר לצורך אימון. אולם, אם אתם ממשיכים למסחר בכסף אמיתי יהיו לכם עלויות נוספות אשר תשלמו לקבלת מידע בזמן אמת. ברוב המקרים, אם תפתחו חשבון מסחר, תהיה לכם עלות מינימלית לקבלת נתונים.
כן, אם אתם רוכשים מנוי לכל החיים תהיה לכם אפשרות לראות את כל הקורסים שלנו ואת כל הקורסים שנפיץ בעתיד. בנוסף, תהיה לכם גם גישה לאינדיקטורים ייחודיים שאנחנו מפתחים ואסטרטגיות למסחר אוטומטי.
אנחנו מלמדים לסחור בכסף אמיתי ברוב הקורסים. בקורסים של ניהול פוזיציות והלכה למעשה יש דוגמאות ממסחר בכסף אמיתי. אולם בדוגמאות שאנו מסבירים בצורה טכנית כיצד לבצע כניסה ומיד לאחר מכן יציאה מפוזיציות לשם הדגמה אנו מבצעים זאת בחשבון מדומה.
הרבה, הרבה מאוד. אנחנו לא סתם עוד מרצה לשוק ההון שמעולם לא עבד בגוף פיננסי. אנחנו עבדנו בגופים פיננסים הרבה מאוד שנים ומכירים את אופן קבלת ההחלטות של הגופים המוסדיים אשר הם המנוע של שוק ההון. אנחנו גם מכירים את הצד השני של המסחר שהוא הבק-אופיס ולא רק את ה Front Office. יש לנו ידע באפיון תהליכים מורכבים, בניית מערכות מסחר, ניהול בסיסי נתונים פיננסי וידע רב במערכות מסחר מתקדמות כגון בלומברג ורוייטרס. האם יש קורסים חינם?
כן, יש הרבה קורסים בחינם יש הרבה קורסים מקוצרים, ויש הרבה חלקים מקורסים גדולים אשר ניתנים בחינם מומלץ להיות מנוי אתם יכולים לרכוש כל קורס בנפרד, אולם, מומלץ לרכוש מנוי אשר נותן לכם גישה לכל הקורסים שלנו ללא הגבלה.
אנחנו מלמדים אותכם לסחור בחשבון מדומה, לצורך אימון וצבירת ניסיון. לאחר מכן אתם תתחילו לסחור בכסף אמיתי. יהיו רבים שיגידו לכם שזה לא אותו דבר. והם צודקים, כסף אמיתי מערב רגשות. אבל אין דרך אחרת ללמוד. אולם, אם תתחילו בקטן אתם תהיו סוחרים גדולים בעתיד. לכן אין לכם ממה לחשוש.

הסבר כללי על הקורס, מערכות ושימוש בנתונים

— 28 דצמבר 2020

  1. קורס זה הוא חלק ראשון מתוך מספר חלקים צריך לראות את כל חלקי הקורסים על מנת להבין טוב את תחום במסחר בחוזים
  2. רכישת חבילת קורסים הדרך המשתלמת ביותר ללמוד במרכז ללימודי שוק ההון לרכוש חבילה של קורסים, או לרכוש את כל הקורסים במחיר מוזל לכל החיים
  3. בקורס זה אנו מלמדים לבצע את הבסיס למסחר בחוזים במערכת מסחר של TOS ניתן להוריד את המערכת בחינם ולתרגל את ביצוע האסטרטגיות בכסף מדומה
  4. המרכז ללימודי שוק ההון הוא ספק משנה של מערכת נינג'ה טריידר ניתן לרכוש בהמשך את המערכת במחיר מופחת
  5. למרכז ללימודי שוק ההון יש שיתוף פעולה עם SeasonAlgo ניתן לקבל את המנוי למערכת במחיר מוזל
  6. בקורס זה מתבצעות דוגמאות גם בכסף אמיתי וגם בכסף מדומה לצורך הדגמה אין לראות בפעולות אלו המלצה לרכישה של מרווחים, מסחר בשוק ההון הוא מסוכן ולכן צריך לראות את דף סיכוני מסחר לפני שסוחרים בכסף אמיתי
  7. בקורס זה אנו מדגימים ונותנים דוגמאות ממערכת Bloomberg המערכת אינה זמינה לסוחרים אולם אין לכם צורך במערכת זאת וההסברים נועדו להמחיש טוב יותר את החומר הנלמד

היה הראשון להוסיף ביקורת.

Please, login to leave a review