ניתוח דוחות כספיים חלק 1

תיאור הקורס

למדו ניתוח דוחות כספיים באמצעות קורס מעשי עם Microsoft Excel® תוך שימוש בנתונים אמתיים של חברות הנסחרות בבורסה. תלמדו לבדוק נתונים עיקריים של ביצועי חברות, מרמה בסיסית ועד מומחיות שיכולים לעזור לכם להשיג יכולת השקעה טובה יותר, לפתח קריירה אקדמית, ליישם את הידע שלכם בעבודה או לבצע את המחקר כמשקיעים מקצוענים. כל זאת תוך חקירת חוכמתם של זוכי פרס נובל והמתרגלים הטובים ביותר בתחום.

הפוך למומחה לניתוח יסודי במניות בקורס מעשי זה עם Excel

הבן את הדוחות הכספיים העיקריים כגון מאזן, דוח רווח והפסד ודוח תזרים מזומנים.
פרש יחסים פיננסיים לניתוח פעילויות תפעוליות, פעילויות השקעה, נזילות, כושר פירעון ורווחיות.
הבן את יחסי הערכת ההשקעה בכדי להעריך את הגודל היחסי של מחיר המניה או שווי הארגון לדוחות כספיים מרכזיים ותשואות מקבילות.
הערכת עלות הון באמצעות מודל תמחור נכסי הון (CAPM), מודל שלושה גורמים Fama-French או מודל תיאוריית תמחור ארביטראז ‘(APT) ועלות הון באמצעות מודל עלות ממוצע משוקלל (WACC).
העריך רווח כלכלי באמצעות מודל ערך מוסף כלכלי (EVA®) ומודל ערך מוסף שוק שנצפה (MVA).
מחיר מניות תאורטי משוער באמצעות מודלים מוזלים של תזרים מזומנים (DCF) כגון מודל דיבידנדים מוזל (DDM), תזרים מזומנים חופשי מהוון למודל הון (DFCFE) ותזרים מזומנים חופשי מהוון למודל המשרד (DFCFF).
העריך את מחירי האופציות באמצעות דגם Black ו- Scholes, דגם עץ בינומי חד-שלבי, דגם עץ בינומי דו-שלבי ושיטת סימולציה של מונטה קרלו (MCS).

הפוך למומחה לניתוח יסודי במניות ויישם את הידע שלך בפועל

ניתוח יסודי של דוחות כספיים חיוני לקריירות מימון בתחומים כגון מחקר אקוויטי, בנקאות השקעות, הון פרטי או הון סיכון. זה הכרחי גם לקריירה אקדמית במימון או במחקר עסקי. וזה הכרחי עבור משקיעים מנוסים אשר חוקרים את יסודות המניות.

אך ככל שעקומת הלמידה עשויה להיות תלולה ככל שהמורכבות הולכת וגדלה, קורס זה עוזר בכך שהוא מוביל אותך צעד אחר צעד בנתוני ניתוח מניות. לניתוח היסטורי ולהשגת יעילות רבה יותר.

תוכן וסקירה כללית

קורס מעשי זה הוא חלק ממספר קורסים בתחום. הוא מיועד לכל רמות הידע הבסיסי של ניתוח ניתוחים והבנה בסיסית של Microsoft Excel® שימושית אך לא נדרשת.

בהתחלה תלמד כיצד לבצע פעולות ניתוח יסודי של מלאי באמצעות פונקציות מובנות וחישובי מערך. לאחר מכן תלמד כיצד לבצע ייצור מספרים אקראיים לחישוב תמחור אופציות באמצעות תוסף Microsoft Excel®.

לאחר מכן תגדיר דוחות כספיים. בדוחות כספיים תגדיר מאזן, דוח רווח והפסד ותזרים מזומנים.

לאחר מכן תגדיר יחסים פיננסיים ותשווה אותם לממוצע היסטורי ולמתחרה. לגבי יחסים פיננסיים תגדיר תחומי פעילות תפעוליים, פעילויות השקעה, נזילות, כושר פירעון ורווחיות. עבור מודלים המבוססים על יחסים פיננסיים, תגדיר ניתוח DuPont, Altman Z-Score ו- Piotroski F-Score.

בהמשך תגדיר יחסי הערכת שווי להשקעה ותשווה אותם לממוצע היסטורי, מתחרה, מדד שוק ושיעור תשואה ללא סיכון. ביחסי הערכת שווי השקעה תגדיר יחסי מחיר, יחסי ערך ארגוני ויחסי תשואה.

לאחר מכן תגדיר את עלות ההון. עבור עלות הון, תגדירו מודל תמחור נכסי הון (CAPM), מודל פאמה-צרפתית של שלושה גורמים ומודל תיאוריית תמחור ארביטראז ‘(APT). לאחר מכן תגדיר עלות הון. עבור עלות הון תגדיר עלות מודל הון משוקלל (WACC).

לאחר מכן תגדיר רווח כלכלי. לצורך רווח כלכלי תגדיר מודל ערך מוסף כלכלי (EVA®) ומודל ערך מוסף שוק נצפה (MVA). בהמשך תעריך את מחיר המניה התיאורטי באמצעות מודלים מוזלים של תזרים מזומנים (DCF). עבור מודלים מוזלים של תזרים מזומנים (DCF), תגדיר מודל דיבידנדים מוזל (DDM), תזרים מזומנים חופשי מהוון למודל הוני (DFCFE) ותזרים מזומנים חופשי למוזל (DFCFF).

לבסוף תגדיר אפשרויות פיננסיות. לתמחור אופציות פיננסיות תגדירו מודל Black ו- Scholes, מודל עץ בינומי חד-שלבי, דגם עץ דו-שלבי דו-שלבי ושיטת הדמיה מונטה קרלו (MCS)

האם יש דרישות קורס או דרישות קדם?

 • נדרשת תוכנת גיליון אלקטרוני כגון Microsoft Excel®.
 • גיליון אלקטרוני לדוגמא מעשי המצורף לקורס.
 • ידע בסיסי קודם בתוכנת גיליון אלקטרוני שימושי אך אינו נדרש.

למי מיועד הקורס הזה:

 • לתואר ראשון או לתארים מתקדמים בכל רמת ידע שרוצים ללמוד על ניתוח יסודי במלאי באמצעות Microsoft Excel®.
 • חוקר מקצועי בתחום האוצר או חוקר אקדמי המעוניין להעמיק את הידע שלך במחקר הון.
 • משקיע מנוסה שרוצה לחקור את יסודות המניות.
 • קורס זה אינו עוסק במערכות מסחר “התעשרו במהירות” או בנוסחת קסם.

היכרות

1
מהו מסחר חברתי?
3 דקות
2
גילויים משפטיים
1 דקות
3
איכות הצפייה בסרטונים
2 דקות
4
מה ההבדל בין ניתוח טכני לפונדמנטלי?
6 דקות
5
לאיזה סוג של סוחרים “ניתוח דוחות כספיים” מתאים?
4 דקות
6
תיאור המסלול

דוחות כספיים

1
תפקיד אנליסט
4 דקות
2
מהו ניתוח הערכת שווי
4 דקות
3
שימוש במידע על דוחות כספיים
2 דקות
4
איך נראה דוח כספי אמיתי
6 דקות
5
ניתוח חברות באותו ענף
4 דקות
6
מתחילים ללמוד דוחות כספיים
3 דקות

מאזן - balance sheet

1
מהו מאזן
6 דקות
2
תיאור המאזן
6 דקות
3
הגדרת מאזן
7 דקות
4
מאזן של חברת אפל
10 דקות
5
מרכיבי מאזן של אפל
11 דקות

דוח רווח והפסד - Income Statement

1
מהו דוח רווח והפסד
3 דקות
2
דוח רווח והפסד של אפל
3 דקות
3
מה כולל דוח רווח והפסד של אפל
5 דקות
4
המשך דוח רווח והפסד
5 דקות
5
מהו רווח למניה? earnings per share
9 דקות
6
מהו EBIT
5 דקות
7
מהו EBITDA
4 דקות

תזרים מזומנים - Cash Flow

1
מהו דוח תזרים מזומנים
3 דקות
2
פעילות השקעה
3 דקות
3
פעילות מימון
2 דקות
4
פעילות שוטפת
4 דקות

לאן ממשיכים מפה?

1
ניתוח דוחות כספיים חלק 2 financial ratios
זה לא משנה אם אתה סוחר מתחיל או סוחר כבר הרבה שנים, תמיד יש מה ללמוד. גם אם אתה סוחר כבר הרבה שנים, כנראה שאתה סוחר רק בתחום אחד, לדוגמה, מניות או חוזים. אבל בשוק ההון יש עוד הרבה תחומים כמו אופציות, מטח, איגרות חוב. וגם אם אתה רוצה להמשיך לסחור במניות, זה בסדר, אתה יכול לשכלל את היכולת שלך ולעבור למסחר אלגוריתמי.
אנחנו מלמדים את הסטודנטים שלנו לסחור באמצעות מערכות אשר ניתנות להורדה בחינם ואשר ניתן ללמוד ולבצע בהם סימולציות מסחר לצורך אימון. אולם, אם אתם ממשיכים למסחר בכסף אמיתי יהיו לכם עלויות נוספות אשר תשלמו לקבלת מידע בזמן אמת. ברוב המקרים, אם תפתחו חשבון מסחר, תהיה לכם עלות מינימלית לקבלת נתונים.
כן, אם אתם רוכשים מנוי לכל החיים תהיה לכם אפשרות לראות את כל הקורסים שלנו ואת כל הקורסים שנפיץ בעתיד. בנוסף, תהיה לכם גם גישה לאינדיקטורים ייחודיים שאנחנו מפתחים ואסטרטגיות למסחר אוטומטי.
אנחנו מלמדים לסחור בכסף אמיתי ברוב הקורסים. בקורסים של ניהול פוזיציות והלכה למעשה יש דוגמאות ממסחר בכסף אמיתי. אולם בדוגמאות שאנו מסבירים בצורה טכנית כיצד לבצע כניסה ומיד לאחר מכן יציאה מפוזיציות לשם הדגמה אנו מבצעים זאת בחשבון מדומה.
הרבה, הרבה מאוד. אנחנו לא סתם עוד מרצה לשוק ההון שמעולם לא עבד בגוף פיננסי. אנחנו עבדנו בגופים פיננסים הרבה מאוד שנים ומכירים את אופן קבלת ההחלטות של הגופים המוסדיים אשר הם המנוע של שוק ההון. אנחנו גם מכירים את הצד השני של המסחר שהוא הבק-אופיס ולא רק את ה Front Office. יש לנו ידע באפיון תהליכים מורכבים, בניית מערכות מסחר, ניהול בסיסי נתונים פיננסי וידע רב במערכות מסחר מתקדמות כגון בלומברג ורוייטרס. האם יש קורסים חינם?
כן, יש הרבה קורסים בחינם יש הרבה קורסים מקוצרים, ויש הרבה חלקים מקורסים גדולים אשר ניתנים בחינם מומלץ להיות מנוי אתם יכולים לרכוש כל קורס בנפרד, אולם, מומלץ לרכוש מנוי אשר נותן לכם גישה לכל הקורסים שלנו ללא הגבלה.
אנחנו מלמדים אותכם לסחור בחשבון מדומה, לצורך אימון וצבירת ניסיון. לאחר מכן אתם תתחילו לסחור בכסף אמיתי. יהיו רבים שיגידו לכם שזה לא אותו דבר. והם צודקים, כסף אמיתי מערב רגשות. אבל אין דרך אחרת ללמוד. אולם, אם תתחילו בקטן אתם תהיו סוחרים גדולים בעתיד. לכן אין לכם ממה לחשוש.

הסבר כללי על הקורס, מערכות ושימוש בנתונים

— 28 דצמבר 2020

 1. קורס זה הוא חלק ראשון מתוך מספר חלקים צריך לראות את כל חלקי הקורסים על מנת להבין טוב את תחום המסחר
 2. רכישת חבילת קורסים הדרך המשתלמת ביותר ללמוד במרכז ללימודי שוק ההון לרכוש חבילה של קורסים, או לרכוש את כל הקורסים במחיר מוזל לכל החיים
 3. תמיכה בכתיבת קוד המרכז ללימודי שוק ההון תחת המותג Ontario2 הוא ספק משנה של חברת נינג'ה טריידר, יש לכם אפשרות לפנות לשרות התמיכה של נינג'ה לקבלת עזרה בכתיבת קוד
 4. בקורס זה אנו מלמדים לכתוב קוד אלגוריתמי במערכת מסחר של נינג'ה טריידר 8 ניתן להוריד את מערכת נינג'ה טריידר בחינם ולתרגל את ביצוע האסטרטגיות בכסף מדומה
 5. נתונים תוך יומי מעכרת נינג'ה טריידר 8 מגיעה עם נתוני סגירה יומיים. את הנתונים התוך יומיים ניתן להוריד מהאתר שלנו
 6. המרכז ללימודי שוק ההון הוא ספק משנה של במערכת נינג'ה טריידר ניתן לרכוש בהמשך את המערכת במחיר מופחת בהמשך
 7. למרכז ללימודי שוק ההון יש שיתוף פעולה עם SeasonAlgo ניתן לקבל את המנוי למערכת במחיר מוזל
 8. בקורס זה מתבצעות דוגמאות גם בכסף אמיתי וגם בכסף מדומה לצורך הדגמה אין לראות בפעולות אלו המלצה לרכישה של אסטרטגיות, מסחר בשוק ההון הוא מסוכן ולכן צריך לראות את דף סיכוני מסחר לפני שסוחרים בכסף אמיתי
 9. בקורס זה אנו מדגימים ונותנים דוגמאות ממערכת Bloomberg המערכת אינה זמינה לסוחרים אולם אין לכם צורך במערכת זאת וההסברים נועדו להמחיש טוב יותר את החומר הנלמד


היה הראשון להוסיף ביקורת.

Please, login to leave a review